«У вас дракони» Кетрін Кейв і Ніка Маланда

дракони, страхи, тривоги, література про страхи, книжка-картинка про страхи, англійська література, британська дитяча література, У вас дракони, You've got dragons, Kathryn Cave, Nick Maland

Книжка-картинка «У вас дракони» поєднує дві речі, які ми дуже любимо всією Букмоллю, – драконів і страхи. Її головний герой Бен захворів на драконів – не одного, а відразу кількох.

Та не дивуйтеся, адже значно більше людей, ніж може здатися спершу, мають драконів, можливо, і ви теж. Здихатися драконів не просто, так само, як й ігнорувати їх: вони велетенські, жахливі та постійно йдуть слідом, де б ти не був і що не робив би.

Попри «казкову» атмосферу та метафоричне вживання «драконів», історія Кейв і Маланда досить точно описує фізичний і психологічний стан тривоги: тремтіння, запаморочення, жар і холод, ниття у животі. І вони дають свої, не зовсім медичні, та по-своєму слушні поради, які ми вирішили перекласти на випадок погіршення драконів:

Приділяйте увагу своєму драконові щонайменше раз на день – дракони загостюються, коли їх не помічають.

Пізнайте свого дракона. Назвіть його. Який він? Придивіться, а тоді намалюйте його.

Якщо ви розсмішите свого дракона, він зменшиться – спробуйте розповісти йому жарт.

Не забувайте багато обійматися. Обійміть когось просто зараз.

Якщо скористатися цими порадами, стверджують Кейв і Маланд, одного дня ви можете прокинутись і більше не побачити дракона за спиною – вони зникають так само не очікувано, як з’являються. Так, авжеж вони можуть повернутися, та наступного разу буде легше і ви вже знатимете, що робити.


Kathryn Cave, Nick Maland, «You’ve Got Dragons», Hodder Children’s Books, 2002.

Ліза Гречанюк
Ліза Гречанюк
авторка, редакторка сайту Букмоль