"Валяна класика/Затишна класика (Cozy Classics) - незвичайна серія книжок-картонок для малюків канадського видавництва "Simply Read Books".
Про читання / Рецензія
9 Вересня 2014
1613
Вовняна класика для малюків
Міра Київська
головна редакторка

“Наші книжки не призначені для того, щоб допомогти вашим малюкам швидше потрапити до Гарварду!
На жаль, у свідомості багатьох, класика пов’язана з навчанням, але класична література написана не для класних кімнат; кожен текст було стоврено для того, аби приносити задоволення. Ми воліємо вибратися з класів і ростити дітей з думкою про Великі Книжки, як про велике задоволення” – з такими словами звертаються до читачів книжок з серії “Cozy Classics” (Валяна класика/Затишна класика) автори проекту брати Холман та Джек Ванги.
На сьогодні брати Ванги створили дев’ять  книжок-картонок для малюків з назвами, що апелюють до найвідоміших текстів світової літератури: «Мобі Дік» (2012), «Гордість і упередження» (2012), «Знедолені» (2013), “Війна і мир” (2013), “Джейн Ейр” (2013), “Олівер Твіст” (2013), «Емма» (2013), «Пригоди Гекльберрі Фінна» (2014) і “Том Соєр” (2014).

Cozy Classics, книжки-картонки, класика для немовлят, література для малюків, адаптація класики для дітей, букмоль

Cozy Classics, книжки-картонки, класика для немовлят, література для малюків, адаптація класики для дітей, букмоль

Концепція “Cozy Classics” дуже проста: класичні тексти світової літератури розповідаються дітям за допомогою дванадцяти слів та дванадцяти яскравих і дуже атмосферних фотографій, на яких зваляні з вовни персонажі романів зайняті фарбуванням паркану, танцями, розмовами й іншими звичними для них справами.  Звісно, що такий формат аж ніяк не новий – більшість усіх книжок-картонок намагаються допомогти малюкам побудувати словниковий запас і вивчити елементарні поняття, такі як частини тіла, емоції, дії й опозиції (наприкл. “Антоміми”, 2014), за допомогою слів і картинок з відповідними зображеннями . Однак “Затишна класика” відрізняється від більшості книжок-картонок. 

Cozy Classics, книжки-картонки, класика для немовлят, література для малюків, адаптація класики для дітей, букмоль

У кожній книзі серії “Cozy Classics” звичайні поняття, як то «танець» і «човен», та сюжетні фотографії відтворюють сворідну структуру одного з популярних класичних романів. І читачі, оскільки з його офіційною версією ознайомляться ще не скоро, мають прекрасну можливість створити власну класику. Разом з дитиною ви можете щоразу інтерпретувати фотографії і слова по-новому, змінювати історію і отримувати від цього задоволення. А що може бути цікавішим за вигадування власних пригод Тома Соєра та Олівера Твіста?
Якщо ж раптом ви захочете повернутися до оригінальної версії, або ж вичерпаєте свої творчі сили, то на поміч завжди прийде підказка, яку добрі брати Ванги залишили на звороті книги. 

Cozy Classics, книжки-картонки, класика для немовлят, література для малюків, адаптація класики для дітей, букмоль

Без сумніву, “Затишна класика” – це дитяча література, яка здатна зацікавити дітей Великою літературою, але, на відміну від адаптацій та екранізацій, неупереджено, без зайвих ідеологічних та кон’юнктурних нашарувань.
Саме завдяки таким книжкам найперше знайомство з літературою починається з ідеї вільного читача, а не слухняного повторення написаного у підручниках.
Отож із нетерпінням чекаємо подібних книжок у нас та нагороджуємо серію «Cozy Classics” найвищою оцінкою від “Букмолі”.
До того ж, формат книг та якість видання дозволяють їх не тільки гортати, але й гризти-кидати-слинити, що є великою перевагою для книжок, розрахованих на наймолодший читачів.

Від “Букмолі” серія книг отримує оцінку 5 мольок

five канадска література класика дитліту книжки-картонки що читати дітям