Відгук Ольги Тельович на повість Оксани Лущевської "Задзеркалля", Teen Review.
Про читання / Teen Review
8 Листопада 2016
3515
«Задзеркалля»: Світ очима підлітка
Ольга Тельович
авторка рубрики Teen Review

Підлітковий ТОП: 5 книжок для читання у листопаді, підліткова література, що читати підліткам, книжки про тінейджерів, проблеми підліткіВ, майже дорослі, перехідний вік, проблеми у школі, перше кохання, суїцид, самогубства, Анна Франк, щоденники, підліткова література, найкращі книжки для підлітків, задзеркалля, лущевська

Лежати в лікарні не так вже й погано, як вам здається. Як казала героїня книжки «Задзеркалля» Оксани Лущевської, у лікарні свій світ.
Книжка захоплює, не можеш від неї відірватися. Головна героїня, дівчинка Саша, закохується у Ростю, на її думку, найкращого хлопця на світі. Спочатку чекаєш, що Ростя покине її, що він виявиться «поганим хлопцем», але ні. Авторка, Оксана Лущевська, доводить, що не завжди все закінчується погано. Але це правило працює не для всіх.
Сашина подруга, Дінка, потрапляє в лікарню з сильним отруєнням. Хоча, Сашка не може точно сказати, чи подруга їй Дінка. Головна героїня поступово розкриває карти, дає інформацію порціями. А коли дізнаєшся, так би мовити, все про все, починаєш розуміти та співчувати обом дівчатам.

Ця книжка має одну маленьку особливість: у ній поєднані дві історії життя двох абсолютно різних дівчат. Одна історія, історія Сашки, оповідає все від початку до кінця. А друга історія, історія Дінки, розповідає про почуття дівчинки під час її «падіння» до Задзеркалля. Вони доповнюють одна одну. Складно уявити книжку без історії Дінки чи без історії Сашки.

У книзі часто згадується «Аліса в Країні Див». Це спочатку здається дивним, ламаєш собі голову, чому авторка вирішила зробити саме так, але потім звикаєш і навіть посміхаєшся, читаючи ці згадки про Алісу. Проте під час читання залишається це незрозуміле відчуття: чому саме Аліса? А потім, з часом, приходить розуміння: Аліса чимось схожа на Дінку. Вони обидві заплутались, обидві не знають, що ж робити далі. До того ж, в обох дівчат все це відбувається в голові, адже Країна Див та Задзеркалля є таким собі внутрішнім світом дівчат.

У сюжеті в один момент додається новий персонаж. Саме так, в один момент. Отак, хоп, і є новий герой. Це маленька дівчинка, донька однієї жінки, яку всі зневажають. Вона з’являється малою зірочкою. Розчарувало те, що Оксана Лущевська так і не розкрила до кінця образ малої. Відчувається присмак незакінченості, хоча згодом авторка приводить нас до повчального висновку.

задзеркалля, оксана лущевська, “Аліса в Задзеркаллі”, Льюїс Керрол, видавництво старого лева, книжки про суїцид, книжки для підлітків, що читати, підліткова проза, книжки про кохання, шкільне кохання, справжня дружба, розлучення батьків

Читайте також: Подорож до «Задзеркалля», або Насолода від падіння

Мені складно зараз писати. Ця книжка ніби про життя звичайних підлітків, але вона чіпляє за душу. Після прочитання якісь моменти переосмислюєш, починаєш заново аналізувати. Тому, хоча саму книжку я «ковтнула» за один день, потім довго ходила й «дозрівала» для цього відгуку, намагалася знайти слова…
Книжка не відпускає так зразу, як деякі. Ти думаєш про неї, аналізуєш поведінку героїв. Моментами буває так, що хочеш відкласти книжку, дочитати потім. Але чомусь цього не робиш і читаєш далі й далі. А потім тебе затягує і ти не можеш відірватись.

Повість Оксани Лущевської повчальна, але авторка не нав’язує своїх ідей. Вона тільки підводить до висновку, а право вибору, вважати цей висновок правильним, чи ні, лишає за тобою. Авторка постаралась на славу, а особисто я ще раз переконалась, що ВСЛ поганих книжок не видає.

Видавництво Старого Лева Оксана Лущевська підліткова проза