Інтерактивні читання Літклубу Букмоль на Книжковому Арсеналі 2019.
Літклуб / Розклад літклубу
7 Травня 2019
1545
Задзеркальні сторітайми: Букмоль на Книжковому Арсеналі 2019
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події

книжковий арсенал 2019, літклуб букмоль, сторітайми з майбутнього, найцікавіші події на арсеналі, дитяча програма, книжки для дітей, програма книжкового арсеналу, куди піти з дітьми на вихідні, книжки про булінг, інтерактивні читання для дітей, англомовні книжки

Як бути з собою та як бути з іншими? Допомогти віднайти відповіді на ці одвічні запитання здатні книжки. Книжки, що не просто рятують від нудьги, розважають і надихають, але й дарують нам унікальну можливість побачити себе та світ зі сторони, наче у чарівному дзеркалі. Чи правильно ми сприймаємо інших? Чи розуміють вони нас? І чи можливо нам, таким різним і таким унікальним, знайти спільну мову? Поміркувати про це пропонуємо на задзеркальних сторітаймах від Літклубу Букмоль, що відбудуться у межах дитячої програми «Книжкового Арсеналу 2019».

Книжки-картинки про цькування, діти та булінг, булінг в інтернеті, шеймінг, кібербулінг, цькування, булінг, жертва та агресор, проблеми у школі, персональний досвід, підлітки, цькування, дискримінація, проблеми дітей, дорослі та діти, стигматизація, права людини, тінейджери, підліткові проблеми, шон тан, добро і зло, книжки про агресію

Цикада, Шон Тан
24 травня, п’ятниця, 15:00 – 16:45

У п’ятницю, 24 травня, запрошуємо усіх охочих почути та побачити книжку-картинку Шона Тана «Цикада». Книжку, що, як і решта унікальних творінь цього безкінечно талановитого автора, вражає красою, глибиною та відкритістю до інтерпретацій. Книжку, що не залишить байдужими як ще зовсім юних, так і вже дорослих читачів.
В основі сюжету книжки-картинки — історія про цикаду, яка протягом сімнадцяти років працює в офісі, де її не цінують, не поважають, утискають і дискримінують. В офісі, де вона — єдина цикада серед людей — відчуває себе самотньою, непотрібною та зайвою. В офісі, який постає своєрідною метафорою життя як такого, маленьким макетом нашого світу: одноманітним і шаблонним. Чи існує щось за його межами? Чарівну примарну відповідь на це запитання Шон Тан тримає у секреті аж до самого фіналу книги, до останньої розгортки, а доти… доти лише відчай, безнадія і цок-цок-цок, яким завершується кожен уривок тексту. По суті, перед нами розгортається історія про те, як відбувається групова ізоляція, як когось просто не вважають за людину, а тому дозволяють собі знущання. Чому це відбувається? Відповідь на це запитання читачі можуть сформулювати самостійно — the text proposes, and the reader disposes. Хто вони, ті, що б’ють і знущаються? Відповідь на це запитання у контексті саме цієї книги не має великого значення, тому ми бачимо лише ноги, спини, тіні… У центрі нашої уваги насамперед зелена цикада у сірому костюмі, яка з ранку до ночі цокає сірими клавішами у своїй сірі комірці: Оператор із введення даних. Сімнадцять років. Без відгулів. Без помилок! Цок-цок-цок!
Що саме відчуває головний герой? Чи зможе він вибратися зі своєї сірої клітки? Які метафори та символи можна знайти на сторінках книжки-картинки Шона Тана? Поміркувати та поговорити про це зможемо після читання, а потім на маленьких учасників сторітайму очікує захопливий майстер-клас за мотивами книжки.

Читальний зал
Для дітей віком 6+
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням: Cicada / Shaun Tan. — Hodder Children’s Books, 2018.

Книжки-картинки про цькування, діти та булінг, булінг в інтернеті, шеймінг, кібербулінг, цькування, булінг, жертва та агресор, проблеми у школі, персональний досвід, підлітки, цькування, дискримінація, проблеми дітей, дорослі та діти, стигматизація, права людини, тінейджери, підліткові проблеми, шон тан, добро і зло, книжки про агресію

Погане зерня, Джорі Джон, Піт Освальд
25 травня, субота, 14:00 – 15:45

Так уже склалося, що дитяча література, коріння якої тримається за народні казки, любить показувати бінарність світу однозначною. Ти або свій, або чужий, або герой, або антигерой, або добрий, або злий. Світ чорно-білий, і, оскільки добро завжди перемагає зло, ти маєш одразу ж зробити правильний вибір, одразу ж обрати саме ту команду, яка у фіналі житиме довго та щасливо. Але казки казками, а реальне життя важко втиснути у такі жорсткі рамки. Тут важко зустріти ідеальних хороших героїв — біленьких і пухнастеньких, гарненьких і незмінно щасливеньких. Адже усі ми часом робимо, відчуваємо та думаємо щось погане. Що ж робити з усім цим поганим? Поміркувати про це із наймолодшими читачами можна за читанням книжки-картинки Джорі Джона (знаменитого автора серії кумедних історійок про гусачка та ведмедика) та Піта Освальда «Погане зерня». Письменника та художника, які вирішили зробити свого головного героя не просто поганою, а ну дууууууже поганою насіниною соняшника.
Він ніколи не кладе речі на місце. Він завжди всюди запізнюється та не дотримується черги. Він ніколи не миє руки та ноги, бреше навіть про дрібниці, а на додачу — ображає інших. А все тому, що він поганий. І не просто поганий, а ну дууууууже поганий. Жах, чи не так? Проте, можливо, все не так просто, як здається? Можливо, бідолаха має так поводиться не без причин? Можливо, йому просто потрібно трошечки допомогти? Відповіді на ці запитання дізнаємося на інтерактивному читанні 25 травня, а заразом поговоримо про погані зерня та розважимося на майстер-класі за мотивами книжки.


Читальний зал

Для дітей віком
4+
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням: The Bad Seed / Jory John, Pete Oswald. — HarperCollins, 2017.

Київ книжки-картинки книжковий арсенал літклуб Букмоль популяризація читання Читаймо дітям уголос! читання вголос