Розклад безкоштовних інтерактивних читань та майстер-класів Літклубу Букмоль у жовтні.
Літклуб / Розклад літклубу
26 Вересня 2017
1670
Літклуб Букмоль у жовтні
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Illustration: Shaun Tan, “The Lost Thing”

Непередбачувані та безмежно дотепні сюжети, таємниці й інтриги, відважні герої та героїні, вишукані ілюстрації, вигадливі майстер-класи та надзвичайно затишні локації — у четвертому сезоні інтерактивних читань у Літклубі Букмоль, заснованому  межах проекту «Читаймо дітям уголос!», на дітей та їхніх батьків очікує чимало дивовижних цікавинок, покликаних розважити, навчити, надихнути та переконати у тому, що читання вголос захопливе і незамінне у будь-якому віці та просторі!
Отож у жовтні регулярні безкоштовні читання та майстер-класи у відбуватимуться у чотирьох локаціях наших партнерських закладів, інформація про які з’явиться незабаром.

Не забувайте стежити за нашими заходами у Фейсбуці та реєструватися, адже кількість учасників на кожен захід обмежена.  Реєстраційну форму можна знайти в описі до читань.
Увага! Під час читань у Літклубі Букмоль ведеться фотозйомка.

Сем та Дейв копають яму
1 жовтня, неділя, 12:00

Для відкриття нового сезону читань у Літклубі Букмоль ми підготували неабиякий сюрприз — переклад нагородженої медаллю Кальдекотта книжки-картинки «Сем та Дейв копають яму». Цей дотепний, філософський і безмежно симпатичний шедевр від знаменитого творчого тандему Мака Бернетта та Джона Классена розповідає про двох хлопчиків і їхню, на перший погляд, цілком звичайну пригоду. Одного дня хлопці вийшли надвір і вирішили викопати яму. Вони копали, копали, копали… копали, доки не знайшли дещо неймовірне. Що саме? Дізнаємося 1 жовтня, а після читання й обговорення на дітей очікує традиційний майстер-клас за мотивами книжки!

Сем та Дейв копають яму, Мак Бернет, Джон классен, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 4+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: Остання Барикада (Майдан Незалежності, 1)
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Sam and Dave Dig a Hole / Mac Barnett, Jon Klassen. — Candlewick, 2014.

Дорога додому
7 жовтня, субота, 12:00

У суботу, 7 жовтня, Букмоль та кав’ярня На Станіславського запрошують усіх маленьких і великих мандрівників на інтерактивне читання книжки-картинки «Дорога додому» — цікавої та красивої історії про несподівані подорожі реальними та вигаданими світами, про справжню міжпланетну дружбу та відпочинок перед телевізором.
Після читання цього фантастичного бестселера, автором якого є відомий в усьому світі дитячий письменник-ілюстратор, лауреат численних премій і один із найулюбленіших авторів усієї Букмольної редакції Олівер Джефферс, ми разом із дітьми влаштуємо не менш фантастичний майстер-клас за його мотивами, під час якого дамо  волю своїй уяві та осмислимо почуте й побачене.

Дорога додому, Олівер Джефферс, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 3+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: кав’ярня На Станіславського (метро Хрещатик, вул. Станіславського, 3).
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: The Way Back Home / Oliver Jeffers — Harper Collins Children’s Books, 2008

Хільда і троль
8 жовтня, неділя, 12:00

У неділю, 8 жовтня, Букмоль запрошує усіх великих та малих книголюбів до магічної подорожі разом із юною художницею Хільдою. Хільда ніколи й нічого не боїться, тому без зайвих вагань вирушає досліджувати сповнений магії та загадок світ за межами її хатини. Дівчина упевнена, що ні хуртовини, ні чудернацькі істоти, ні чарівні гори, які повсякчас змінюють своє місцеположення, ні страшні тролі її не злякають. Але чи правда це?
Дізнаємося на читанні неймовірно красивого та надзвичайно цікавого коміксу Люка Пірсона «Хільда і троль», а після читання та обговорення на дітей очікує фантастичний майстер-клас зі створення дивовижних мешканців світу Люка Пірсона.

Хільда і троль, Люк Пірсон, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 6+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: Публічна дитяча бібліотека на Подолі (метро Контрактова площа, вул. Межигірська, 25)
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Hilda and the Troll / Luke Pearson. — Flying Eye Books, 2015.

Загублена річ
14 жовтня, субота, 12:00

14 жовтня на зустріч Літклубу Букмоль у кав’ярні На Станіславського завітає дивовижна «Загублена річ» — одна з найвідоміших книжок Шона Тана, яка принесла своєму автору чимало нагород та визнання.
Герой цієї вишуканої, цікавої та безмежно глибокої книжки, збираючи на пляжі колекцію пляшкових кришечок, зустрічає дивне створіння — річ, що не має ні господаря, ні можливостей її застосування. Намагаючись повернути її на місце, хлопчик відкриває для себе світ чудернацьких речей, які зазвичай лишаються непоміченими. Чому? Дізнаємося на інтерактивному читанні, а після подорожі до світу Шона Тана, спробуємо осмислити побачене на креативному майстер-класі.

Загублена річ, Шон Тан, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 7+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: кав’ярня На Станіславського (метро Хрещатик, вул. Станіславського, 3).
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: The Lost Thing / Shaun Tan. — Lothian Books, 2000.

Ніколи не лоскочи тигра
15 жовтня, неділя, 11:00

Якщо ви разом із дітьми втомилися від правильних, слухняних і нудних літературних персонажів та жадаєте чогось розбишацького й непосидючого, тоді ви просто зобов’язані потрапити на читання книжки-картинки Памели Батчарт і Марка Бутавана «Ніколи не лоскочи тигра»!
Маленькій Іззі – головній героїні цієї яскравої книжки – ніколи не сидиться на одному місці. Вона постійно стрибає, бігає та порушує всі можливі та неможливі заборони. І все було б нічого, але одного дня, під час походу до зоопарку разом із класом, вона порушує правило «Ніколи не лоскотати тигра!», через що… А про те, що ж таки відбулося згодом, дізнаєтеся вже 22 жовтня.
Після читання книжки «Ніколи не лоскочи тигра» на дітей очікує захопливий майстер-клас за мотивами почутої історії.

Ніколи не лоскочи тигра, Памела Батчарт, Марка Бутаван, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 4+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: Aroma Espresso Bar (вул. Жилянська, 75)
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Never Tickle a Tiger / Pamela Butchart, Marc Boutavant. — Bloomsbury Childrens, 2015.

Коли вовк зголоднів
21 жовтня, субота, 12:00 

Що робити, якщо ви страшенно голодний, але дуже вихований вовк? Як вполювати собі на вечерю не простого, а міського кролика, коли навколо — самі надокучливі сусіди? Книжка-картинка Крістін Ньюман-Віллемін та Кріс Ді Джакомо «Коли вовк зголоднів» — це ще одна історія про Великого та Лихого Сіроманця (які ми любимо понад усе, ви ж знаєте). А також історія про ніж, ввічливість, когнітивний дисонанс, і жменьку овочів.
Після читання та обговорення цієї іронічної постмодерної книжки ми разом із дітьми осмислимо та переосмислимо її на майстер-класі.

Коли вовк зголоднів, Крістін Ньюман-Віллемін та Кріс Ді Джакомо, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 4+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: кав’ярня На Станіславського (метро Хрещатик, вул. Станіславського, 3).
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: När vargen är hungrig / Christine Naumann-Villemin, Kris Di Giacomo. Läs mer. — Opal, 2016.

Машина для обіймів
22 жовтня, неділя, 11:00

Лише середина осені, а ви вже сумуєте через наближення зими? Годі журитися, адже у нас є секретна зброя від осінньої депресії, зимових холодів й інших негараздів — справжня машина для обіймів, яка завітає на зустріч Літклубу Букмоль. І будьте певні, що цій унікальній машині для обіймів удасться врятувати геть усіх, адже їй байдуже, великий ти чи маленький, широкий чи високий, із шипами чи з м’якеньким хутром – ніхто не зможе встояти перед її неймовірними обіймами! Отож приходьте обійматися та читати життєрадісну книжку-картинку Скотта Кемпбелла «Машина для обіймів»! А після читання ми разом із дітьми продовжимо розважатися та піднімати собі настрій на обіймальному майстер-класі. Якому? Нехай він стане для вас сюрпризом.

Машина для обіймів, Скотт Кемпбелл, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 3+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: локація уточнюється
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Hug Machine / Scott Campbell. — Atheneum Books for Young Readers, 2014.

Дірка
22 жовтня, неділя, 12:00

Унікальна, екзистенційна та сюрреалістична книжка-картинка Ойвінда Торсетера «Дірка» підіймає величезну кількість філософсько-етичних питань, відповіді на які ми шукатимемо (та чи знайдемо?) разом на інтерактивному читанні 22 жовтня. Головний герой цієї страшенно лаконічної книжки помічає на стіні свого нового помешкання дірку. Розгублений і здивований він хоче зрозуміти, що це за дірка і як її позбутися. Експерти з розумними виразами облич влаштовують над діркою кілька безуспішних експериментів, досліджують її й намагаються проаналізувати. Та хіба ж можна проаналізувати Ніщо? Пізнати непізнаване? Чи хоча б зрозуміти його?.. Спробуємо розібратися під час читання, а потім — поекспериментуємо на майстер-класі за мотивами книжки.

Дірка, Ойвінд Торсетер, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 5+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: Публічна дитяча бібліотека на Подолі (метро Контрактова площа, вул. Межигірська, 25)
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Hullet / Øyvind Torseter. — Cappelen Damm, 2012.

Джим
28 жовтня, субота, 12:00

Сьогодні казки рідко коли використовують для того, щоби повчати та відлякувати дітей від порушення різноманітних правил (ну ви ж знаєте усі ці «Не блукай лісом», «Не говори з незнайомими вовками», «Не заходь до цукрових будиночків» тощо), але на носі Хелловін, тож можна згадати стару й страшну класику. Наприклад, знаменитого «Джима» Хілера Беллока.
Вперше опублікована у далекому 1907 році, ця віршована казочка розповідає сумну та повчальну історію про зоопарк і про хлопчика на ім’я Джим, який втік від своєї няні  та… був з’їдений левом.
Чорний гумор, дотепні та красиві ілюстрації талановитої художниці Міні Грей, сторінки з елементами поп-апу — усе це, а також тематичний майстер-клас за мотивами книжки, зробить інтерактивне читання «Джима» справді незабутньою розвагою. Обіцяємо!

Джим, Хілер Беллок, Міні Грей, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 5+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де: локація уточнюється
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Jim, Who Ran Away from His Nurse and Was Eaten by a Lion / Hilaire Belloc, Mini Grey. — Alfred A. Knopf Books for Young Readers, 2010.

 

Ґруффало
29 жовтня, неділя, 12:00

Останнє жовтневе читання присвячуємо Хелловіну та читанню не дуже страшного, але безмежно цікавого, непередбачуваного та захопливого світового бестселера «Ґруффало» — віршованої казки Джулії Дональдсон й Акселя Шеффлера, що розповідає історію про маленьке мишеня, яке йде дрімучим лісом і, щоби врятуватися від лисиці, сови та змії, вигадує страшного Ґруффало. Чи зможе спритне мишеня перехитрити всіх голодних хижаків? Адже воно чудово знає, що ніяких Ґруффало не існує… Чи існує? Дізнаємося 29 жовтня.
А після читання спробуємо перетворитися на справжніх Ґруффал — зі страшнющими іклами, гострющими зубиськами, гулястими колінами і кривими пазуриськами.

Ґруффало Джулії Дональдсон й Акселя Шеффлера, Літклуб Букмоль: розклад на жовтень, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання

Для дітей віком 3+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Де:  Остання Барикада (Майдан Незалежності, 1)
Читаємо українською за виданням: Ґруффало / Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер / переклад з англійської Віктора Морозова. — Харків : Читаріум, 2016.

Київ літклуб Букмоль популяризація читання Читаймо дітям уголос! читання вголос