У листопаді 2019-го найбільш насиченим тижнем для мене став 10-й Тиждень актуальної п'єси. У програмі фестивалю вдруге пройшов конкурс Тиждень YOUNG.
Teenside / TEENWRITE
21 Лютого 2020
3848
Я більше не буду. Історична історія хаосу
Софія Туранська
любителька літератури, математики та нарікань на долю, учасниця підліткової редакції TeenSide

Авторка: Катя Козіна

У листопаді 2019-го найбільш насиченим тижнем для мене став 10-й Тиждень актуальної п’єси. У програмі фестивалю вдруге пройшов конкурс Тиждень YOUNG для авторів віком до 18 років. Найкращі на думку дорослих рідерів тексти прочитали на фестивалі, але для тих, хто не потрапив на читки або хоче згадати їх ще раз, я ми обрали три п’єси конкурсу Тиждень YOUNG, які тепер можна читати вголос (і не тільки), скільки завгодно.  

Будьте уважні та обережні, у п’єсах трапляється нецензурна лексика, наркотики, самогубства і суцільний хаос, який підірве ваш мозок.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Інститут міжнародних відносин

 

Індивідуальна робота №1.1

«я більше не буду»

Історична історія хаосу

 

з дисципліни

ЩО ТУРБУЄ

 

 

Виконав студент 1 курсу 3 групи

Освітньої програми

Міжнародні комунікації

ОРХАН

Перевірив

Викладач:

Кількість балів

 

 

 

Київ – 2019

 

Вівторок, 9:57. Інститут Міжнародних Відносин Київського Національного Університету імени Тараса Шевченка. Аудиторія 317-А, чотирі великі вікна. Стіна, яка межує з коридором скляна, через скло видно двері туалету і портал у велику аудиторію. В аудиторії три ряди по чотири парти. Пара англійської мови у 3 групи першого курсу міжнародних комунікацій. Усі студенти уважно слухають.

ВІКЛАДАЧ: ну як це чоловік може бути милим? ну якщо він милий, він вже не чоловік (посміхається). хай роблять, що хочуть, але я не підтримую усі ці спільноти та інші страховиська.

АУДІТОРІЯ: (заливається сміхом)

За останьою партою сидить дівчіна з короткою зачіскою, вона не знає, що тут робить. Їй нудно, бо перед парою викладач зібрав усі телефони. Вона готувалася до пари всю ніч, але її не питають.

За вікном обласна поліклініка, яку майже не видно через туман.

Пара продовжується, дівчіну питають, і вона отримує найвищий бал. Але готувала вона набагато більше.

МОЗОК ДІВЧІНИ: ти готувалася усю ніч, щоб відповісті два слова?

Туман за вікном зникає, усе навколо світиться фіолетовим кольором. Пролітає великий орел.

АУДІТОРІЯ: (нічого не помічає)

ДІВЧИНА: (здівовано, але з сумом, дивиться у вікно)

МОЗОК: тікай! швідше тікай!!!!

За скляною стіною нікого нема, дівчіна дівиться за скло у коридор. З туалету виходить лицар Айвенго у рожевих обладунках. У нього в руці великий меч, який світіться по черзі рожевим, фіолетовим і червоним кольорами.

АЙВЕНГО: (стоїть за склом і чекає, його ніхто не помічає, окрім дівчіни)

ВИКЛАДАЧ: (до дівчіни) ви з нами? на модулі шари не чекайте! шаааари не буде, я вам усім обіцяю!

Орел пролітає за вікном і помахом крила зносить усі вікна. Айвенго вибиває скляні двері.

АУДИТОРІЯ: (з криком і паникою ховається під парти)

ВИКЛАДАЧ: (у паніці не знає, що робити) что проісходіт???? ММААМАМ!!!

Його крик Айвенго зупиняє мечем. Він протикає його жівит. Піднімає його на мечі і трімає над собою одною рукою. Неймовірна кількість крові розливається аудіторією. Айвенго швидким рухом руки викидає викладача через вікно. 

За останньою партою сидить дівчіна. Вона не сховалась. На обличчі у неї краплі крові. Вона дівиться на воїна. 

Лунає пісня MGMT — Little Dark Age 

В аудіторію заходить королева Єлизавета І. Айвенго встає на коліно і передає їй закривавлений меч.

Королева підходить до дівчини і посвячує її у лицарі. На плечах залишаються плями крові. Дівчина піднімає голову і дівіться в очі королеві. Королева простягає їй меч. Дівчіна хапає меч, встає і вібігає з аудіторії. Вона біжить коридором. З інших аудіторій виходять Шіллер, Гейне, Бетховен, Скотт, Дікенз, Едгар По, Гюго, Джейн Остін, Свіфт, Дефо, Шекспір. Вони усі аплодують. 

Дівчіна добігає до колодязя (порожній простір у центрі вестибюля, який здіймається до стелі й об’єднує всі поверхи).

Вона залазить на край колодязя, піднімає меч і кричить усім студентам:

 

ВІІЛЬНІІ!!!!

IIR

 

Від звукової хвилі всі вікна інституту вилітають, фіолетове світло зникає.

Студенти стоять у вестибюлі, дивляться на неї оплодують і кричать:

 

ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! 

 

Пляж десь на березі Дніпра у Херсонській області. Ранок, 4 година. Хлопець 17 років лежить на спині. Над ним на колінах дівчіна, яка робить йому масаж серця і кричіть.

 

ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!!

 

Хлопець кашляє водою, піднімає голову.

ДІВЧИНА: БЛЯЯЯЯЯ ТИ МЄНЯ ТАК НАПУГАЛ!!! СУКАААА!!!!!!!!!!

ХЛОПЕЦЬ: ааааа щоооо?

ДІВЧИНА: ТИ ДОЛБОЙОБ БЛЯТЬ НАКУРІЛСЯ І БЛЯТЬ ПАШОЛ БЛЯТЬ ПЛАВАТЬ

ХЛОПЕЦЬ: (кашляє) як? я? аааааааа (видихає) зачем?

ДІВЧІНА: а знаєш што, іді нахуй, меня ето заєбало, МЄНЯ ЕТО ЗАЄБАААЛОООО!!!

Я ТЄБЯ ЛЮБІЛА, НО ІДІ ТИ НАХУЙ! (залишає хлопця лежати на пляжі)

Хлопець залишається на пляжі, важко встає і дівиться у воду. З води виходить багато людей. Вони стоять по пояс у воді й дівляться йому в очі.

ЛЮДИНА З ВОДИ: мої батькі прожили разом 30 років і прийняли рішення розійтись. обом по 50 років. батько майже одразу знайшов собі молоду дівчину, одружився і живе з нею. а мама зробила татуху, здає квартиру і подорожує. вона не хоче серйозних стосунки. просто крутить романи, з ким хоче. такою щасливою я її ніколи не бачив. каже, що про минуле не жалкує, але нове життя їй подобається більше.

ЛЮДИНА З ВОДИ 3G: моя подруга почала зустрічатися з хлопцем і познайомила нас. я не помітила, як почала часто ним спілкуватись, чатитись. потім він мені дзвонив, питався порад, як помиритись, коли вони з подругою сварилися. я без питань допомагала йому. через кілька місяців я зрозуміла, що закохалася. це було взаємно. довго не чекала, я людина пряма. покликала її на бесіду, сказала всю правду. вона розірвала усі стосунки миж нами. я її розумію. через кілька місяців ми з хлопцем розійшліся. а ще через кілька днів після цього я пішла на весілля і зустріла стару подругу. ми поговорили, забули про образи. а прокинулася я після цього весілля в одному ліжку з її новим хлопцем. який трахав мене усю ніч, як в останній раз. знову не спилкувались. але нещодавно знову почали. тепер вже домовились не знайомити мене з її чоловіками.

ЛЮДИНА З ВОДИ 3GS: раніше з чоловіком лежали вечорами на ліжку і мріяли про майбутнє: як купимо квартиру, зробимо якийсь ремонт, поїдемо кудись у відпустку, про дітей. зараз у нас є квартира, діти, а сил насолоджуватися цим або мріяти про інше нема. відчуття, що з останніх сил крокуємо кудись з останніх сил, а якщо зупинимось хоча б на мить, сил іти бильше не буде. сім’я, діти, робота, щастя… іноді хочеться назад у 22 і знімати квартиру. здавалось, що тоді було важко, швідко втомлюваліся… зараз просто смішно.

ЛЮДИНА З ВОДИ 4s: нещодавно їхалі з дочкою у гості. дитіну завжди укачує. на проспекті Бандери кричить, що більше не може. зупинілісь на заправці. не пройшло 15 хвилин як до нас під’їхала жінка на Форді Фокусі і питає: «ВСЬО ХАРАШО?» порадила гумку з кавуном. тепер усі поїздки без проблем.

ЛЮДИНА З ВОДИ 5: бачила наслідкі аварії: розбиті машини, кров, тіло під чорною плівкою. Здалеку було зрозуміло, що сталося. я могла піти іншою дорогою, але не пішла. хотіла подивитися на чуже горе… ЦЕ нормально?

ЛЮДИНА З ВОДИ 5c: моя перша любов була божевільною. ми шалено одне одного любили. 22 серпня ми «одружилися», обмінявшись срібними кільцями на даху покинутої будівлі.тепер ми вже давно не разом, але кожне 22 серпня не змовляючись приходимо на цю будівлю і просто розмовляємо. той час був найкращим у моєму житті.

ЛЮДИНА З ВОДИ 5s: діти дуже винахідливі. мені було 5 років. ми з братом в дитинстві любили їсти варення. особливо в кінці літа, коли мама його тільки зварить. коли воно було вже прохолодним, ми з братом робили набіг і їли його ложками прямо з бака. але нам пояснили, що якщо облизати ложку, а потім зачерпнути варення, то мікроби з ложки переповзуть у варення і воно зіпсується. доводилося запасатися купою чистих ложок і використовувати кожну по одному разу. потім братом була придумана схема. було потрібно всього дві ложки. однією варення черпалося з бака і акуратно перекладалося в другу. з другої ложки варення з’їдалося. всі мікроби змушені були мерзнути на другий ложці без можливості попадання в бак.

ЛЮДИНА З ВОДИ 6: моя дружина була на третьому місяці вагітності, коли їй лікар сказала, що плід помер. дружина відмовилася робити вишкрібання, хоча її змушували. Інший лікар запропонувала лягти в лікарню, подивитися, чи буде плід рости. якби не наполегливість дружини і розуміння лікаря в той день, сьогодні  моєму синові не виповнилося б 13 років.

ЛЮДИНА З ВОДИ 6plus: мені 27, сирота. три роки тому познайомився з 50-річним мужиком. він виявився хорошим, люблячим батьком.  почали з ним спілкуватися, він став для мене наставником. він розумів мене і давав поради. мені це було необхідно. але ось днями він поїхав до себе на батьківщину, в область, з якої приїхав. тепер дуже переживаю, що втратив спілкування з «психологічним батьком». зв’язок підтримуємо, але таке відчуття порожнечі, немов реальний батько зник.

ЛЮДИНА З ВОДИ 6s: у школі освідчився дівчині в коханні. вона трохи зніяковіла і ввічливо відмовила мені. ну, я постраждав месяць і забув. сьогодні дивився шкільні фотографії і побачив, ЯКА ж була між нами різниця. вона — красуня, я — типовий ботан. не розумію, як я міг набратися сміливості.

ЛЮДИНА З ВОДИ 6s plus: познайомилася якось в інтернеті з хлопцем старше себе. ясна річ, він прагнув до спілкування на вульгарні теми і просив зустрітися. на зустрічі я очікувала чого завгодно, але тільки не того, що він спочатку буде 40 хвилин дрочить на мене, а потім просити засунути йому в зад морквину.

ЛЮДИНА З ВОДИ SE: мені 38. коли мастурбую, мені прям необхідна вокализация — кричати, стогнати, як можна голосніше, вкладаючи в голос всю силу свого збудження і не відчуваючи ніяких гальм. але це, як правило, неможливо (не хочеться лякати сусідів). кращий експірієнс був у машині вночі на узбіччі траси: ще трохи і зв’язки собі зірвав би.

ЛЮДИНА З ВОДИ 7: кожен день дзвонять різні клуби, салони і запрошують до себе. на питання, звідки у них мій контактний номер, відповідають, що мій телефон дав мій же друг, який їх відвідував. набридли дзвонити. днями сказала, що на вулиці ожеледь і у мене немає ковзанів, щоб до них дійти. дівчина на іншому кінці дроту мовчки поклала трубку; потім знову дзвінок, все та ж історія: я не стала лаятися, просто розповідала, як фрикадельки падають з неба і збивають людей, а ще навколо стадо антилоп. вона дуже швидко поклала трубку і все. відчуваю, я тепер в реєстрі їх червоним хрестиком як псих підкреслена.

ЛЮДИНА З ВОДИ 7plus: у 2010 році у Харкові президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим підписана «Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту на території України», яка подовжила термін перебування ЧФ РФ у Севастополі до 2042 року в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.

ЛЮДИНА З ВОДИ 8: 2011 рік у Печерському районному суді Києва почався суд над колишнім Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко у справі про укладення газового контракту з Росією 19 січня 2009 року. 11 жовтня 2011 року суд визнав Тимошенко винною за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу («перевищення влади та службових повноважень») і її було засуджено до семи років в’язниці із забороною займати державні посади протягом трьох років. суд також задовольнив цивільний позов НАК «Нафтогаз України», який вимагав від Тимошенко компенсації збитків, завданих, на думку позивача, цій компанії внаслідок підписання угод у січні 2009 року, в розмірі 1,516 млрд гривень.

ЛЮДИНА З ВОДИ 8plus: 2012 рік Володимир Путін втретє вступив на посаду президента Росії.

ЛЮДИНА З ВОДИ Х: 2013-й у Києві у зв’язку з відмовою уряду підписати договір про асоціацію з Євросоюзом на Майдані Незалежності відбувся найбільший мітинг опозиції за період президентства Віктора Януковича, який зібрав за різними оцінками від 60 до 150 тисяч людей, — Євромайдан.

ЛЮДИНА З ВОДИ XS: 2014-й під час Революції Гідності на Інститутській вулиці в Києві були розстріляні активісти Євромайдану, загиблих назвали Небесною сотнею. цього дня загинуло 48 людей.

ЛЮДИНА З ВОДИ XS MAX: 2015-й Китай офіційно оголосив про завершення програми у галузі демографії «Одна сім’я — одна дитина», за майже 40 років провадження якої вдалось запобігти близько 400 мільйонам народжень.

ЛЮДИНА З ВОДИ XR: 2017-й надання Євросоюзом безвізу для України, 11 травня.

ЛЮДИНА З ВОДИ 11: 2018-й український політв’язень, дисидент і колишній народний депутат України Левко Лук’яненко помер 7 липня в лікарні в Києві після тривалої хвороби.

ЛЮДИНА З ВОДИ 11 Pro: одного разу у нас в інституті пройшла модернізація туалетних дверей. чи то у ректора дрова на дачі закінчилися, чи то адміністрація вирішила провести соціальний експеримент, але від усіх дверей залишилося менше метра посередині. ця дощечка тільки й прикривала найцікавіше. кабінки або навпроти інших кабінок, або навпроти вхідних дверей. іноді тільки сядеш на унитаз, розслабишся і тут зустрічаєшся поглядом з кимось із черги…

ЛЮДИНА З ВОДИ: зустрічаюся з дівчиною, у якої помер минулий хлопець. я скоро з’їду з глузду. вранці вона мене цілує, говорить, що любить. а вночі, коли думає, що я сплю, плаче. у щоденнику у неї його фотографія (знаю, що дивитися непристойно), на яку вона крадькома дивиться протягом дня. а недавно вона взагалі хотіла піти за ним. а мені від цього всього так гірко. я люблю її більше життя, а вона любить покійного колишнього, якому я навіть не можу піти і набити пику за свою дівчину. 

Небо стає фіолетового кольору. Люди зникають.

З води виходить Айвенго. Йому на плече сідає орел.

АЙВЕНГО: (жіночим голосом співає «No Surprises» Radiohead)

хлопець підходить до нього, а Айвенго все далі і далі

хлопець не зупіняється, в очах у нього нема нічого

 

Він іде іде іде іде………………..

 

ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!! ЖИ-ВІ!!!

 

пісня закінчілася

Що хотів сказати автор:

Ідею п’єси тримав довго у голові, але все написалося за кілька годин у Вишгороді й на вокзалі. Після читки, текст набув деяких нових сенсів і не втратив ті, що вкладав я. Дякую Жені, Маші та Вані [режисерка й актори]. Кожен з глядачів побачив те, що хотів. Мистецтво — така штука, яку розуміють або не розуміють, і це нормально.

Орхан Набієв, переможець підліткового конкурсу Тиждень YOUNG 10 Тижня актуальної п’єси

Що думаю я:

Після читки цієї п’єси відчуваєш, наче тебе наїбали і одночасно з цим ти зловив бед-трип. А коли дізнаєшся, що «я більше не буду» перемогла на Тижні YOUNG, у голові виникає лише два варіанти: або ти занадто тупий, щоб зрозуміти увесь глибокий сенс цієї п’єси, або це чудовий приклад постмодернізму. Хай там як — прочитати варто.

 

Автор тексту: Орхан Набієв.
Ілюстраторка: Катя Козіна. Ілюстрації створено в рамках курсу Illustration Fundamentals від Projector.

TEENSIDE підлітки підліткова література театр