З-поміж персонажів, що з'являлися в українській дитячій літературі протягом 2014 року, ми обрали для вас найнестереотипніший і найсучасніший жіночий образ.
Новини / Рейтинги і премії
9 Березня 2015
2360
Найкращий жіночий персонаж українського дитліту за 2014 рік
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Пам’ятаєте, рік тому ми розповідали про Проект Амелії Блумер – щорічний список книжок, що публікується Феміністичною цільовою групою Американської асоціації бібліотекарів? З переліку дитячих книжок він обирає ті, які розповідають читачам і читачкам, що кожна жінка має право на самореалізацію і є самостійною та самодостатньою особистістю, а дівчатка зовсім не зобов’язані бути стурбованими пошуками принца принцесочками.

феминизм, амелия блумер, детская литература, фемінізм, дитячі книжки, видавництво старого лева, прохасько тарас, мар'яна прохасько, хто зробить сніг, куди зникло море

Звісно, у нас поки рано говорити про існування феміністичних дитячих книжок (та ще й таких, що з’явилися протягом 2014 року!), але починати з чогось потрібно. Отож протягом усього вчорашнього дня ми вишукували в українській дитячій літературі такий жіночий персонаж, який цілком відповідав би критеріям цього проекту і нашим уявленням про образ сучасної повноцінної жінки.

Найнестереотипнішою, найцікавішою, найсучаснішою і просто най-най стала кротиха з кротячої дилогії Мар’яни Прохасько і Тараса Прохаська (“Хто зробить сніг” 2013, і “Куди зникло море” 2014, «Видиавництво Старого Лева»).

феминизм, амелия блумер, детская литература, фемінізм, дитячі книжки, видавництво старого лева, прохасько тарас, мар'яна прохасько, хто зробить сніг, куди зникло море

Написана чоловiком та намальована жiнкою

Вітаємо авторів і кротиху з перемогою!

Видавництво Старого Лева кротяча епопея найкращий жіночий персонаж стереотипи фемінізм