Якщо ви не плачете з 3-го по 5-те число, то навряд чи ми станемо друзями. Якщо ж ви приїдете пізніше, то в нас буде два дні для знайомства.
Teenside / TEENWRITE
3 Березня 2020
4112
я бью женщин и детей
Софія Туранська
любителька літератури, математики та нарікань на долю, учасниця підліткової редакції TeenSide

teenside, підлітки, тінрайт, підлітки пишуть, настя щербань, підліткова література, подростки, подростковая литература, я бью женщин и детей, софія туранська, софия туранская,

День 2 / 4.06

Якщо ви не плачете з 3-го по 5-те число, то навряд чи ми станемо друзями. Якщо ж ви приїдете пізніше, то в нас буде два дні для знайомства. 3-тє число — перший день заїзду. Якщо люди плачуть у перший день, то їм тут не подобається і плакатимуть вони часто. Якщо 4-го чи 5-го, то їх або образили, або вони нарешті зрозуміли, що життя тут — повна хрінь. Хоча тут не життя, а тільки виживання. У цьому заїзді люди не плачуть, хоча сьогодні вже 4-те. Міцні горішки, що сказати. Та можливо, я просто не помітила, бо мені все одно і я за півтора дня прочитала книгу. Здається, в цьому заїзді друзів у мене буде мало.

День 3 / 5.06

Є один хлопчик, називає себе Назарчик, але ми звемо його Назіком. Сьогодні я чергова у групі: протираю столи й підмітаю, — так от, Назік назвав мене «черговий», потім «чергова», а потім «чергове» — і засміявся. Наче я якась річ. Щоразу, коли він так говорить, я показую йому середній палець. Я стискаю кулак, б’ю ним у долоню, а потім нагадую собі, що людей бити погано, і розтискаю кулак.
Соня — моя найкраща подруга (так, в нас однакові імена, і ні, ми не сестри, навіть якщо чимось схожі, навіть не двоюрідні) — каже, що всі хлопці тут уйобки, а я лише киваю у відповідь. Вона права, але я майже не матюкаюсь. Не тому, що стримуюся — взагалі-то, я себе не стримую. Просто майже завжди мовчу. Але матюкаюсь я лише в цьому санаторії.

День 5 / 7.06

Розкажу про Олю і Дашу (не ту, через яку у мене шрам). Вони вчаться у моїй школі і перейшли в десятий клас. Іноді я переписуюся з Олею, але зараз вона трохи мене напрягає. Вона виставила фотку в купальнику. І річ не в тому, що вона не гарна, навпаки, вона дуже гарна. Просто Оля ніколи не виставляла такі фотки. І якби вона хоч була на озері чи на морі, але вона у квартирі. І я не певна, що це купальник. Можливо, це нижня білизна. Та це не моє діло, ми лише знайомі. Зате багато хто в коментах здивувався.
З Дашею ми майже не списуємось. Взагалі не списуємось. Але вона теж дуже мила, не курить, не п’є, не наркоманка і не виставляє жодних фоток у купальнику.

День 7 / 9.06

Пишу в туалеті. Ранок. Нам сказали, що буде перевірка. Доведеться носити мівіну, колу, горішки, цукерки та іншу контрабанду в рюкзаку. Чипси ми з’їли вчора. Я їм хліб з маслом і чай, іноді суп чи борщ. Я розумію, що їсти треба більше, але їжа тут мені не подобається. Вона просто фу. Це не мої забаганки. Трохи страшно їсти рис, що злипся і схожий на однорідну білу масу. Ще є гречка, в’язка і переварена. Тарілку з нею можна перевернути на 90 градусів.
Сьогодні зранку Соня почала ламатися. Спочатку вона казала «навіщо чистити зуби перед їжею, у цьому немає сенсу», і я з цим згодна. Звичайно, можна чистити зуби перед їжею, але тільки якщо чистити їх і після. Тепер Соня потроху ламається й чистить зуби перед їжею. Сказала, що так їй зручніше. Тепер Соня, як усі. Доведеться чистити зуби без неї.

teenside, підлітки, тінрайт, підлітки пишуть, настя щербань, підліткова література, подростки, подростковая литература, я бью женщин и детей, софія туранська, софия туранская,

День 8 / 10.06 

Сьогодні нам дозволили трохи порозмовляти на тихій годині. Оксана (Ксюша) розповідала про овуляцію, місячні та вагітність. Вона перейшла у 9 клас. Спочатку вона мені сподобалась, але тепер не дуже. Вона збирає навколо себе людей, щоб випендритись. Це смішно (як на мене): вона просто переказує підручник з біології за 8 клас. А потім ще й каже: «Дівчата, що переходять у восьмий, я вас здивую! Клітор — це недорозвинений хуй». Кінець цитати. Ось чому вона тепер мене бісить. І Аліна теж. Вона якраз переходить у восьмий, а виглядає так, ніби вже здавала ЗНО. Але я їй сказала, що вона схожа на дев’ятикласницю. Їй 13 і вона бухає. Як і Ксюша. Я помилялася, коли казала про хороших людей тут. Люди тут — повнісіньке лайно.

День 9 / 11.06

Аліна дзвонить мамі. Вона більше не плаче. Вона зламалась і змирилась. Просить у мами привезти смаженої картопельки. Мені подобається словосполучення «смажена картопелька». Це мило.
Дівчата попросили мене не співати «Я бью женщин и детей», а я попросила їх не вийобуватись. Ось наш діалог:
– не співай, будь ласка, цю йобнуту пісню. (Ксюша)
– вона прекрасна. І тоді не розмовляйте про овуляцію. (Я)
– ми нормально попросили. (Ксюша)
– ми теж. (Я)
– ну, ми ж зараз не розмовляємо. (Ксюша — корова)
– ми вас і вчора просили нормально. (Соня)
– може, нам взагалі заткнутись і не розмовляти тоді? (Даша — підлиза)
– було б непогано. (кажу пошепки)
– ідіть нахуй, ідіотки. (Соня, теж пошепки)

День 9 / 11.06,  ч. 2

Я наспівую «Я бью женщин и детей» пошепки. Так я заспокоююсь і не плачу. Весела пісня. Люди сприймають її занадто серйозно.

День 12 / 14.06

На сніданок сьогодні манна каша. Вона, як і майже все тут (я не тільки про їжу), — фу. Я знову їм хліб з маслом і чай. Назар більше не лізе до мене. Якби продовжив, то я б кинула пісок йому в очі, повалила на землю і била ногами разом з іншими дівчатами. Але таке відбувається тільки в моїй уяві. Навряд чи я здатна кинути пісок людині в обличчя, що вже казати про бійку.
Соню бісять майже всі, певно, і я скоро буду в цьому списку. Тут багато сексистів і сексисток (здається, я про це вже казала). Одна дівчинка навіть переплутала сексизм і фемінізм. Так от. Мені не дуже хочеться спілкуватись з Сонею. Не так, як раніше. Не знаю, як їй про це сказати, тож говорити не буду.

День 13 / 16.06

Я хочу собі швейцарський ніж. Дуже хочу. Тут би знадобився. У Соні, наприклад, є ніж — складаний. Мені варто написати Олі, але не сьогодні, бо мій настрій стане ще гіршим.
Думаю про рядок в пісні: «моя девушка сказала, что я полное говно, и что если бы не жалость, то ушла б она давно». Якби в мене була дівчина чи хлопець, то вони сказали б те саме. В мене немає ні хлопця, ні дівчини, тому такого мені сказати нікому.
Ще я думаю, що втратила здатність розмовляти з людьми. Тепер я просто задаю питання. І зовсім не вмію дружити.

teenside, підлітки, тінрайт, підлітки пишуть, настя щербань, підліткова література, подростки, подростковая литература, я бью женщин и детей, софія туранська, софия туранская,

Авторка тексту: Софія Туранська.
Ілюстраторка: Настя Щербань. Ілюстрації створено в рамках курсу Illustration Fundamentals від Projector.

TEENSIDE підлітки підліткова література підліткова проза