Для нас книги є невід'ємною частиною зимових свят. Зараз, коли ми святкуємо новорічні свята дома, вони нам потрібні ще більше, щоб створити відчуття казкового дива. Ця добірка допоможе знайти ідеї для справжнього атмосферного зимового чтива.
Teenside / Добірка
24 Грудня 2020
6364
Книги для святкового дива
Софія Коптюх
учасниця підліткової редакції TeenSide

випадковому гостю, Олексій Гедеонов, маленькі жінки, Луїза Мей Елкотт, Чарльз Діккенс, різдвяна пісня в прозі, мумі–тролі, Туве Янсон, новий рік, Різдво, свята, зима, зимові свята, новорічні свята, книги, література, 35 кіло надії, Анна Гавальда, случайному гостю, Алексей Гедеонов, 35 кило надежды,

Під час цих зимових свят усі ми потребуємо трохи якісного ескапізму. На щастя, у цьому завжди допомагає література. Багато хто має особливу чарівну книгу для свят, яка одночасно змушує почуватися вдома та переносить в інший світ. Ми ділимося з вами кількома нашими. 

Випадковому гостю, Олексій Гедеонов

13+

Роман про чистий, веселий різдвяний хаос, з брелоками–зайчиками, що розмовляють, привидами й абстрактними темними силами. Історія відбувається у Львові, де Лесик і його бабуся, обоє наділені таємничими силами, готуються святкувати Різдво і, власне, чарують. Здається, автор місцями пересипав магії та символіки, тому сюжет часто не зовсім зрозумілий, але він тут не головне.

Бабуся — найцікавіший персонаж, така собі відьма–менторка, яка розмовляє своєрідною сумішшю польської й української. Книгу варто прочитати вже заради цієї мовної суміші, але заглиблення в унікальні різдвяні традиції, додавання рецептів та гадання на картах робить «Випадковому гостю» ідеальним романом для зимових свят.


Алексей Гедеонов Случайному гостю. Київ: Laurus, 2011. — 448 с.

Маленькі жінки, Луїза Мей Олкотт

11+

Це затишна історія про чотирьох сестер Мег, Джо, Бет і Емі та про їхнє сумісне життя. Їхні домашні посиденьки, п’єси Шекспіра, які вони ставлять разом із друзями, жарти та плани на майбутнє відсувають негаразди на другий план і дають відчути сімейне тепло. Їхнє життя не ідеальне, у них стаються сварки, але навіть тоді залишається усвідомлення того, що вони сім’я, і що з часом справи покращаться. Усі персонажки різні й унікальні, себе легко співвіднести з кожною із них, і їхні історії теж відчуваються дуже справжніми. Якщо не вистачає посиденьок біля каміну та теплих спогадів про Різдво, «Маленькі жінки» допоможуть почуватися менш самотньо. 


Луїза Мей Олкотт Маленькі жінки / пер. з англ. Богдана Носенюк. – Харків: Фоліо, 2019. — 651 с.

Різдвяна пісня в прозі, Чарльз Діккенс

10+

Книга ідеально підходить, якщо хочеш зануритися в новорічну атмосферу. Цікавий сюжет  — не єдина мотивація для читання. Її вайб, опис передноворічної підготовки — ось одна з основних причин прочитати «Різдвяну пісню в прозі». Те, як Діккенс розповідає про метушню перед святами, наче огортає тебе нею. Перед очима постають знайомі образи, згадується власний досвід раніше прожитих новорічних днів. За сюжетом старий жадібний Скрудж не вірить у Різдво, а історія відбувається саме на свята і має переконати стариганя змінити свою думку. Книга має купу екранізацій, але ми радимо почитати першоджерело, адже поки читаєш, можна придумати ідеальну для себе картинку, а у фільмі це зробили за тебе і не завжди влучно.


Чарльз Діккенс Різдвяна пісня в прозі / пер. з англ. Олександр Мокровольський. – Київ: Рідна Мова, 2020. — 136 с.

Серія «Мумі-тролі», Туве Янссон

0+

Казка на ніч, якої дуже не вистачає навіть коли виріс і не віриш вже ні у що, навіть у те, що у 2021 році буде краще. Але саме в рік, наповнений жахливими подіями і нескінченними цифрами смертей, потрібно згадати щось світле і магічне. Коли читаєш цю історію, відчуваєш атмосферу чуда, всередині виникає тепло, в яке можна загорнутися, ніби у плед, і накриває вже забутою легкою дитячою радістю. Мумі–тролі — це вигадані істоти, яких ви точно мали бачити раніше. Вони потрапляють у різні неприємності, дивують своєю щирістю. І в цій казковості тонко промальовуються філософські питання та життєві проблеми, бо ж книга таки розрахована на читачів будь–якого віку.


Туве Янссон Країна мумі-тролів / пер. зі швед. Іваничук Наталя. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014.  

35 кіло надії, Анна Гавальда

10+

«35 кіло надії» — щира історія школяра Ґреґуара про ненависть до школи та любов до свого хобі. Хлопчик не має ні бажання, ні хисту до навчання, запам’ятовування правил і написання вправ, але хоче майструвати. Він живе своїм хобі, на уроках завжди думає про нові ідеї, бо більше ніщо його не радує, а єдина людина, яка вірила в нього, здається, розчарувалася.

Історія плине швидко, завдяки простій мові, Ґреґуар ніби розповідає свою історію, сидячи поряд. Книгу легко прочитати за один вечір. Після прочитання можна ще довго сидіти з маленьким вогником всередині й думати про те, що в когось все врешті–решт склалось добре.Анна Гавальда 35 кило надежды / пер. с фран. Нина Хотинская. –  АСТ, 2015. — 128 с.

young adult підліткова література підліткова проза святочні книжки